Studium

Během studiích na Západočeské univerzitě jsem nashromáždil pár zajímavých materiálů, které mi byly velmi nápomocny a vypracoval více než pár semestrálních prací. Materiálů různých autorů je zde po málu, ale vystřelit sem třeba naskenované přednášky mi bohužel disková kapacita neumožňuje.

Semestrálních prací je tu podstatně více (až mě překvapilo, kolik jsme toho na FAVce dělali) a všech jsem autorem, nebo spoluautorem, pokud se pracovalo v týmu. U většiny je binárka i zdroják a dokumentace. Doufám, že někomu z vás budou k užitku.

[-] Seznam

Studijní materiály

FYA2 - Přednášky

Přehledně zpracované přednášky na předmět Fyzika pro aplikované vědy 2.

LS - Zadání referátů

Naskenovaná zadání referátů na předmět Logické systémy.

NM - Zápočtové písemky

Všechna zadání zápočtových písemných prací i s řešením na předmět Numerické metody.

Semestrální práce

DB1 - eShop

PHP/MySQL

Jednoduchý internetový obchůdek s hardwarem na předmět Databáze 1. Stránky nemají čistý HTML kód, protože v rámci předmětu šlo jenom o návrh a práce s databází a na vyčištění kódu podle norem jsem byl líný :/

FJP - Převod regulárních výrazů na DKA

Java 1.5

Aplikace vytvořená na předmět Formální Jazyky a Překladače. Uživatel zadá regulární výraz, program provede lexikální a syntaktickou analýzu, vytvoří nedeterministický konečný automat, poté sestaví tabulku přechodů a postaví deterministický konečný automat. Program má pár nedostatků (viz dokumentace), které už se nestihlo odchytat. Nicméně vypadá to, že se k tomuto prográmku ještě v budoucnu vrátím, tak to poladím.

LS - Referáty

Všech pět vypracovaných referátů na předmět logické systémy. V pátém je drobná chybka v diagramu, ale dá se to šikovně zakamuflovat - stejně vás Bokr za neco seřve, i když je to dobře. Všechny referáty byly přijaty, ale dost u nich držkoval (jako ostatně u všech) .

OOP - Statistika přístupů na server

Java 1.5

Aplikace vytvořená na předmět Objěktově Orientované Programování. Program načte XML log ze serveru, vytvoří statistiku doby strávené na serveru jednotlivých uživatelů v GUI ve SWINGu nakreslí grafík.

OS - PiKLeX - Shell pro UNIX

ANSI C

Na předmět Operační Systémy jsme měli za úkol napsat v tříčlenném týmu jednoduchý shell pro systém UNIX/Linux. Tento shell měl vykonávat základní příkazy, přesměrovávat výstupy a vstupy z/do souboru a podporovat roury. Nezdařil se nám žádný zázrak, ale předmět jsme všichni tři udolali.

PC - Analýza průniků na server

ANSI C

Práce na předmět Programování v jazyce C. Program jako vstup zpracuje log-soubor, uloží si data do přehledné struktury a umožní jednoduchou statistiku útoků na server (datum, IP adresa, druh útoku apod.)

PGS - Piškvorky

Delphi

Předmět Programové struktury, úkolem bylo naprogramovat jednoduché piškvorky 3x3 v nějakém vizuálním nástroji (Visual Basic, C++ Builder, Delphi).

PIA - Webový úkolovník

XHTML/CSS/MySQL/JSP/Servlety/Java 1.5

Aplikace vytvořená na předmět Programování Internetových Aplikací. Webová služba, do které se uživatel standardně zaregistruje, a může v ní zakládat a rušit projekty, ve kterých může zakládat a spravovat jednotlivé úkoly. V archivu je k dispozici WAR soubor uřčený pro okamžitý deploy a SQL skripty, které vytvoří potřebné tabulky.

POT - Operace s řetězci

Asembler H8S

Semestrálka na předmět Počítačová technika v assembleru pro procesor H8S. Program vloží kratký řetězec na zadané místo v řetězci delším a zapíše do paměti. První zkušenosti s asemblerem a docela schíza.

PPR - Integrální výpočet hmotnosti kvádru

Java 1.5 a C/PVM

Aplikace vytvořené na předmět Paralelní PRogramování. Jedná se o paralelní výpočet trojného integrálu na prostorovou funkcí hustoty, kterým získáme hmotnost kvádru. První část práce je naprogramována v Javě s pomocí vláken a druhá část v jazyku C s použitím nástroje PVM.

PT - Malá banka

Delphi

Úkolem na předmět Programovací techniky bylo vytvořit jednoduchou databázičku pro správu bankovních účtů. Aplikace měla umožnit export do HTML, vyhledávání apod.

TI - LZW (de)komprese

Delphi

Jednoduchý komprimační a dekomprimační program na základní LZW algoritmu pro předmět Teoretická informatika.

UIR - Genealogický systém

ANSI C

Program na předmět Umělá inteligence a rozpoznávání. Zpracuje se vstupní soubor, který obsahuje tabulku rodinných příslušníků a rodinných vztahů. Uživatel má možnost zkoumat, kdo je čí babička, strýc, jaký je vztah mezi dvěma osobami apod.

UPA - Mealeyho automat & program v MISPu

SPIM/MISP

V předmětu Úvod do Počítačových Architektur bylo úkolem navrhnout Mealeyho automat a zpravocovat jednoduchý program v jazyku symbolických adres (asembler) v SPIM/MISP. Program vkládá menší řetězec do většího. Bez simulátoru tohoto prostředí si to asi nepustíte, ale někomu by to mohlo přesto pomoci.

UPS - Aplikace klient/server - Hra lodě

Klinet C/Linux, Server Java/Win

Seznam zadání semestrálek na předmět Úvod do Počítačových Sítí byl více než pestrý. Nakonec jsem ale dal dohromady jednoduchý server v Céčku pod Linuxem a jednoduchého klienta v jazyku Java pod Windows. Díky nim si snad někdo může zahrát hru lodě po síti.

WIN - Hra Space Invaders!

C/Win32

Na předmět Programování v prostředí WINdows jsem naprogramoval (v dosti šibeničním termínu) hru Space Invaders. Není to žádná hustá pařba, ale nedal jsem tomu moc času :( a přesto to funguje :)

ZPG - Bludiště 3D

ANSI C/SDL/OpenGL

Jedoduché bludiště na motivy hry Wolfenstein 3D napsané v Céčku s využitím knihovny SDL a OpenGL. V bludišti fungují dveře, tajné chodby, teleport, minimapka. Semestrálka byla zadána na předmětu Základy počítačové grafiky.


vytvořil a opatruje © 2006 Exac

Kalendář


Vzkaz

17.6.2008 10:46:28
Verunka

Blahopřeji novopečenému inženýru Miroslavu Exnerovi :-) s láskou Tvá V.

Muzika


Newsletter

Chcete-li upozornění na změny a novinky na tomto webu, přidejte vaši emailovou adresu do mailing listu.


Kontakt

email: exac(-at-)exac.info
icq: 102883797 ICQ on-line indicator